Vše pro pořadatele a média

Kdyby vám tu cokoliv chybělo napište prosím na posta@vasiluv-rubas.cz. Díky moc!

O kapele

Novinky.cz: Zkušebnu máme v atomovém krytu

Jeden z nich má teď blízko k byznysu, druhý k informačním technologiím. Dohromady tvoří Filip Vasilděda Novák a Petr Ruby Rubáš hudební duo Vasilův Rubáš. Před osmi lety vyhráli Portu a od té doby patří ke stálicím alternativních hudebních festivalů. Zahráli si ovšem také na velkých akcích: Rock for People a Colours of Ostrava...

Kapela Vasilův Rubáš začala vystupovat na pražské scéně v roce 2003. Do širšího povědomí se dostala díky vítězství v Mezinárodní interpretační soutěži Porta v roce 2012, od té doby patří ke stálicím alternativních hudebních festivalů.

Vystoupila ale také i na velkých akcích, jako je Rock for People nebo Colours of Ostrava. Inklinuje k široké škále stylů, od folku až po punk. Jeden z členů má blízko k byznysu a reklamě, druhý k informačním technologiím. Dohromady tvoří folk-reggae-punkové duo, které je kromě svých vtipných textů a melodií známo i svým komickým vystupováním. Filip „Vasilděda“ Novák je autorem převážné většiny písní a kromě zpěvu hraje na akordeon a akustickou kytaru. Petr „Ruby“ Rubáš kromě zpěvu a zvukových efektů ovládá hru na tradiční africké bubny djembe, vystupoval ale i se souborem renesanční hudby. Zajímavostí je, že zkušebnu má Vasilův Rubáš v atomovém krytu, v činžovním domě v pražských Holešovicích. Chytlavé a nápadité songy, střídmá instrumentace, neotřelé aranže, dravost a otevřenost. To je Vasilův Rubáš, který dokáže nadchnout fanoušky folku i diváky na punkovém festivalu.

 

Diskografie

  • 2011 – Poslední koncert (živé demo)
  • 2012 – Konec světa
  • 2014 - Singl Maliny
  • 2016 - Nebyl, ale
  • 2017 - Singl Hipsterský byt
  • 2018 - Singl Nadstandard

Playlist

Náš současný repertoárový list si stahněte zde:

Plakát pdf

Datum a místo možno dopsat do horního trojúhelníku.

plakat VR univerzalní

kontakty

Ohledně koncertů, organizace upřednostňujeme komunikaci emailem na všechny:

kapelní mail: booking@vasiluv-rubas.cz

 

Booking, podmínky, termíny: Martin Kráľovský - 774 624 677

Zvuk, technický set-up: Štěpán Volný - 774 985 595